Ostatnie aktualności
  1. Orlen Mini CUP – Edycja 2021
  2. Zabezpieczony: Trening 7 – AMS w Domu
  3. Zabezpieczony: Trening 6 – AMS w Domu
  4. Zabezpieczony: Trening 5 – AMS w Domu
  5. Zabezpieczony: Trening 4 – AMS w Domu

FUNDACJA

Akademia Małego Sportowca została zarejestrowana na początku 2016 roku, jako fundacja-klub, jednak swoją działalność sportową rozpoczęła już w Czerwcu 2015 roku. Powstała z inicjatywy Andrzeja Tyrpuły i jego kolegów z amatorskiej drużyny siatkówki, którzy wychodząc na przeciw oczekiwaniom postanowili spróbować zagospodarować czas wolny dzieciom i młodzieży poprzez przygodę z siatkówką. W ten właśnie sposób powstała pierwsza organizacja na terenie Gminy Pcim, która oferuje szkolenie z siatkówki dla dzieci.

Podstawą działalności AMS jest prowadzenie szkolenia siatkarskiego dla dzieci w wieku od 6 do 15 lat. Ponadto, rozwijamy inicjatywy związane ze współzawodnictwem sportowym dzieci i młodzieży poprzez organizację okazjonalnych turniejów czy zawodów szkolnych. 

Celem Akademii jest stworzenie równych szans w rozwoju sportowym dzieciom z mniejszych miejscowości oraz poprawa ogólnej sprawności dzieci. Za pomocą treningów chcemy propagować zdrowy i aktywny tryb życia wśród dzieci oraz edukować poprzez uczciwą sportową rywalizację.

Przygoda ze sportem nie rozpoczyna się na światowych arenach, lecz ma swój początek w wieku dziecięcym. Uczestnictwo w zajęciach Akademii Małego Sportowca korzystnie wpłynie na sprawność i koordynację oraz da solidne podstawy do dalszego czynnego uprawiania sportu Państwa dzieci. Jest to widoczne w osiąganych wynikach, gdzie nasi podopieczni co raz częściej rywalizują z najlepszymi drużynami w Małopolsce.

Władze Fundacji Akademia Małego Sportowca:

Zarząd Fundacji:

  • Prezes Zarządu – Andrzej Tyrpuła
  • Wiceprezes Zarządu – Mateusz Madej
  • Członek Zarządu – Irena Sraga

Rada Fundacji:

  • Przewodnicząca Rady – Karolina Turek
  • Członek Rady – Daniel Chmielarczyk
  • Członek Rady – Tomasz Ślusarczyk