W dniu 09.06.2019 r. odbył się turniej finałowy cyklu rozgrywek Orlen Mini Cup w Stróży. Był to ostatni z cyklu trzech turniejów mini siatkówki w kategorii trójek i dwójek dziewcząt realizowany przez Fundacje Akademia Małego Sportowca we współpracy z PKN Orlen S.A. Patronat Honorowy objął Wójt Gminy Pcim pan Piotr Hajduk.

„Po raz kolejny do naszej Gminy przyjechały jedne z najlepszych zawodniczek małopolski w swoich kategoriach: m.in. tegoroczne medalistki mistrzostw małopolski. Licznie zgromadzeni kibicie mogli podziwiać niesamowite akcje i zagrania. Dziękujemy wszystkim drużynom i zawodniczką, że zechciały wziąć udział w naszym tryptyku. Szczególne podziękowania dla Prezesa PKN Orlen S.A pana Daniela Obajtka, że udało nam się zorganizować wielkie siatkarskie święto w naszej nie wielkiej miejscowości. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku ponownie spotkamy się w Stróży. ”- mówi Prezes Fundacji Andrzej Tyrpuła

W niedzielne przedpołudnie do Stróży zawitały drużyny: Salos Staniątki, SMS Dalin Myślenice, Salos Kraków RP, KS Prądniczanka Media Gold Kraków, Skps Dunajec Nowy Sącz, STS Sandecja Nowy Sącz, Ogniwo Piwniczna, KS GORCE NOWY TARG, UKS Liszki oraz drużyna gospodarzy AMS Pcim.

W turnieju wzięło udział 18 drużyn dwójek oraz 16 drużyn trójek, w sumie ponad 120 zawodniczek z terenu województwa małopolskiego. Rozgrywki w obu kategoriach przebiegały na podstawie wyników z II turniejów, z podziałem na grupy złote (1-6), srebrne (7-12), brązowe (13-18).

W kategorii dwójek bezkonkurencyjnie zwyciężyła drużyna KS Prądniczanka Media Gold Kraków 1, , 2 miejsce – STS Sandecja 2 Nowy Sącz, 3 miejsce SMS Dalin Myślenice, tuż za podium – drużyna Gospodarzy AMS Pcim, która gorszym bilansem małych punktów, musiała zadowolić się 4 miejscem.

W kategorii trójek okazałe zwycięstwo odniosły zawodniczki z Nowego Targu, 1 miejsce – KS Gorce Nowy Targ 1, 2 miejsce – SL Salos Staniątki, 3 miejsce – KS Gorce Nowy Targ 2, a drużyna gospodarzy AMS Pcim 1 podobnie jak w dwójkach zajmuje 4 miejsce, tak nie lubiane przez sportowców. Na zakończenie zmagań uczestnicy otrzymali puchary, dyplomy, pamiątkowe koszulki i medale. Nagrody wręczył przewodniczący Rady Gminy Pcim dr Piotr Sadowski.

Wysokie wyniki gospodarzy pokazują, że siatkówka w Pcimiu prężnie się rozwija, a zawodniczki AMS Pcim w kategoriach młodzieżowych, należą do czołówki najlepszych drużyn małopolski, a to wszystko zaledwie 4 lata od powstania klubu.

Wszystkim dzieciom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Siatkarskie święto w Stróży na długo zapadnie w naszej pamięci.

Akademia Małego Sportowca