W dniu 11 maja  br. w Krakowie drużyna AMS Pcim walczyła w finale województwa małopolskiego Kinder + Sport w kat. dwójek dziewcząt (rocznik 2008). Drużyna w składzie Emilia Pietrzyk (SP3 Pcim), Gabriela Gałka (SP1 Pcim) stanęła na podium zdobywając brązowy medal tym samym pokonując  drużynę Maraton Krzeszowice punktacją 2:1. Zawodniczki w pierwszym etapie zwyciężyły z późniejszymi mistrzyniami małopolski drużyną STS Sandecja Nowy Sącz. Niestety w półfinale to drużyna z Nowego Sącza  była górą. Pozostała walka o 3 miejsce. Tego dnia za dziewczętami z AMS-u uplasowały się drużyny m.in. UKS 22 Kraków, KS Gorce Nowy Targ, Setbol Oświęcim, MKS MOS Wieliczka, SMS Dalin Myślenice czy Dunajec Nowy Sącz. Drugi rok z rzędu AMS Pcim melduje się na podium w kategorii dwójki dziewcząt  i znów tylko jeden mecz dzielił AMS od wyjazdu na mistrzostwa Polski. Warte podkreślenia jest to, że zawodniczki rozpoczęły swoją przygodę z siatkówką, w AMS Pcim, w pierwszej klasie szkoły podstawowej, dzięki czemu zdobywają niesamowite rezultaty.  Osiągnięcia podopiecznych AMS Pcim pokazują, że warto wspierać rozwój  siatkówki w naszej Gminie.