Pod koniec Grudnia w Nowym Sączu spotkały się zespoły z Małopolski, Podkarpacia i Słowacji rywalizując w 2 kategoriach (dwójki-minisiatkówka i młodziczki) w VIII Międzynarodowym Memoriale im. Adama Ciołkosza w Nowym Sączu. Niesamowity występ zaliczyła dwójka AMS Pcim I (Gabriela Gałka, Emilia Pietrzyk), która tego dnia okazała się bezkonkurencyjna. W finale swoimi zagraniami (szczególnie w obronie) wprawiała w niedowierzanie trenerów innych zespołów i kibiców, zwyciężając pewnie 2:0 z zespołem STS Sandecja Nowy Sącz I.

Tego dnia za dziewczynkami z AMSu uplasowały drużyny m.in. 7r Solna Wieliczka (lider I ligi Siatkówki Kobiet w Seniorach), MKS MOS Wieliczka (Mistrzynie Polski 2018 w kategorii trójek dziewcząt), Dwójka Krynica Zdrój czy Jedynka Tarnów. Dwa kolejne zespoły AMS Pcim II (Wiktoria Bzowska, Wioletta Zwijacz), AMS Pcim III (Żaneta Figuła, Natalia Figuła, Milena Piętoń), zajęły 23 i 22 miejsce. Warto podkreślić, że dziewczynki rywalizowały z zespołami 1-2 lata starszymi. Nie było by zapewne tego sukcesu, gdyby nie fakt, że Gabrysia i Emilka trenują w naszym klubie od I klasy podstawowej. Cieszymy się, że ciężka praca, którą wykonują dzieci i trenerzy przekłada się na kolejne sukcesy. Jak pokazują nasi podopieczni odrobina talentu i dobrych chęci wystarczy by zaistnieć, a nasz klub z malutkiej miejscowości coraz silniej zaznacza swoją obecność w czołówce siatkarskich klubów małopolski – Andrzej Tyrpuła, Prezes i trener AMS.

Akademia Małego Sportowca