W dniu 17 Czerwca Wielkim Finałem zakończyły się rozgrywki w ramach LOBO Mała Liga Siatkówki, w których udział wzięło ponad 110 dzieci z terenu powiatu myślenickiego we wszystkich kategoriach. Od października dzieci i młodzież w wieku 7-15 lat rywalizowały w pięciu kategoriach w pięciu kolejnych turniejach ligowych. Pod czas kolejnych turniejów zespoły zbierały punkty do rozstawienia w turnieju Finałowym. Inicajtorem rozgrywek była Akademia Małego Sportowca we współpracy z GOKiS Pcim. Patronat honorowy nad Ligą objął Wójt Gminy Pcim oraz Biuro Posła na Sejm RP Jarosława Szlachetki.

Jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły dzieci w wieku 7-9 lat, które rywalizowały w kategoriach Żaczki A i B oraz Orliki w grze jeden na jeden. Gra w tej kategorii wzbudziła podziw na trybunach, a mecze były bardzo zacięte. W kategorii Żaczki A – zwyciężyła Wiktoria Bzowska (SP1 Pcim), w kategorii Żaczki B –  zwyciężył Konrad Róg (SP3 Stróża), a w kategorii Orliki – zwycięstwo przypadło Gabrieli Gałka (SP1 Pcim).

Następnie na boisko pojawiły się zespoły w kategorii Dwójki (klasy 4 i młodsze) wśród których wystąpili medaliści (AMS Pcim Hajdas) i finaliści (SMS Dalin Dziewczęta i Chłopcy oraz AMS Pcim Gałka) Mistrzostw Małopolski w Mini Siatkówce Kinder+Sport. Rywalizacja w tej kategorii przyniosła największe emocje ze względu na bardzo wysokim poziom wyszkolenia w tak młodym wieku, mogliśmy zobaczyć długie i piękne wymiany zakończone skutecznymi atakami. Zwycięstwo w lidze przypadło brązowym medalistkom z AMS Pcim Hajdas (Nikola Hajdas, Justyna Madej).

Po rozgrywkach dwójek na boisku zaprezentowały się Cheerleaderki z UKS Konik, które zaprezentowały swoje umiejętności i swoim występem zrobiły wielkie wrażenie. Po występie kolejne drużyny przystąpiły do dalszej rywalizacji i na boiskach rozpoczęły się zmagania w kategorii Czwórki (klasy 6 i młodsze). W tej kategorii także wystąpili finaliści Mistrzostw Małopolski Kinder + Sport (AMS Pcim) co przełożyło się na ciekawe i pełne zaangażowania spotkania. Bezkonkurencyjna okazała się drużyna AMS Pcim Jędrysek (Amelia Jędrysek, Aleksandra Pawlik, Wiktor Hajdas, Jakub Dziadkowiec).

Ostatni na boisku pojawili się najstarsi zawodnicy i zawodniczki w kat. Miksty (poniżej 16 lat), która rozgrywana była według zasad siatkówki plażowej. Mecze finałowe były bardzo emocjonujące i przyniosły wiele ciekawych i efektownych zagrań.  Ostatecznie zwyciężyła drużyna w składzie Wiktor Hajdas, Wiktoria Paryła.

Na deser została rozegrana konkurencja „Zagrywka do celu”, w której udział brali Rodzice dopingowani przez swoje pociechy, a następnie organizatorzy przystąpili do dekoracji podczas, której puchary wręczał gość specjalny Wójt Gminy Pcim – Pan Piotr Hajduk.

Cieszymy się, że udział w rozgrywkach wzięło tak dużo dzieci i liczymy, że w kolejnym roku uda nam się także uruchomić po raz kolejny Małą Lige Siatkówki. Serdecznie dziękujemy sponsorom, partnerom w szczególności GOKiS Pcim oraz władzą Gminy Pcim, że udało nam się wspólnie zainicjować cykliczne rozgrywki dla tych świetnie grających mały sportowców.

Dziękujemy!!!
/Akademia Małego Sportowca/

PS. Poniżej szczegółowe wyniki:

Żaczki A

 1. Wiktoria Bzowska (SP1 Pcim)
 2. Jan Płoszczyca (SP3 Stróża)
 3. Wioletta Zwijacz (SP3 Pcim)
 4. Anna Zięba (SP1 Pcim)

Żaczki B

 1. Konrad Róg (SP3 Stróża)
 2. Karina Duda (SP1 Pcim)
 3. Milena Piętoń (SP3 Stróża)
 4. Natalia Mirochna (SP3 Stróża)

Orliki

 1. Gabriela Gałka (SP1 Pcim)
 2. Jakub Bębenek (SP3 Pcim)
 3. Emilia Pietrzyk (SP3 Pcim)
 4. Antoni Tupta (SP3 Pcim)

Dwójki

 1. AMS Pcim Hajdas (Justyna Madej, Nikola Hajdas)
 2. SMS Dalin Dziewczęta (Pindelska Katarzyna i Nikola)
 3. SMS Dalin Chłopcy (Kacper Kędziora, Artur Pietrzak)
 4. AMS Pcim Gałka (Gabriela Gałka, Emilia Pietrzyk)

Czwórki

 1. AMS Pcim Jędrysek (A. Jędrysek, A. Pawlik, W. Hajdas, J. Dziadkowiec)
 2. AMS Pcim Tupta (M. Tupta, O. Gałka, S. Kozak, J. Tupta)
 3. AMS Pcim Kozak (K. Kozak, J. Sekuła, J. Bębenek, M. Godawa)
 4. AMS Pcim Wiśniewska (G. Wiśniewska, M. Ulman, P. Zięba, J. Wiśniewski)

Miksty

 1. AMS Pcim Paryła (Wiktor Hajdas, Weronika Paryła)
 2. AMS Pcim Sraga (Kacper Sraga, Izabela Tupta, Patrycja Basista)
 3. AMS Pcim Pajka (Krzysztof Ulman, Aleksandra Pajka)
 4. AMS Pcim Madej (Bartłomiej i Justyna Madej)