Gminne Igrzyska Maluchów

W dniu 26 Marca 2018 w hali sportowej przy SP1 Stróża odbyły się gminne zawody w Mini Siatkówce dla dzieci z klas 1-2 (kategoria jedynki-U8) oraz 3-4 (kategoria dwójki-U10) organizowany przez Akademie Małego Sportowca. W turnieju uczestniczyło ponad 60 dzieci ze szkół podstawowych z terenu Gminy Pcim. Dzieci rywalizowały w klasyfikacji indywidualnej i szkolnej.

Do rozgrywek w kat. jedynki -U8 przystąpiły 3 szkoły: Sp1 Pcim, Sp3 Pcim, Sp3 Stróża. Najmłodsi rywalizowali w kategorii dziewcząt i chłopców. Mecze były bardzo zacięte oraz dzieci pokazały, że w siatkówkę można grać już od najmłodszych lat. W klasyfikacji szkół zwyciężyła SP1 Pcim, II miejsce przypadło SP3 Stróża, podium zamknęła SP3 Pcim.

SP3 Pcim – 317 pkt.

W kat. dwójki -U10 wystąpiły 4 szkoły: Sp1 Pcim, Sp3 Pcim, Sp3 Stróża, Sp1 Stróża. Szkoły zgłaszały 2 drużyny w tej kategorii, które rywalizowały w składach mieszanych. 1 set rozgrywały dziewczynki, 2 set rozgrywali chłopcy, w przypadku remisu toczył się tie-break, gdzie na boisku przebywała 1 dziewczynka i 1 chłopiec z danej szkoły. Dzieci pokazały ducha sportowej rywalizacji, a wokół zebrane dzieci z SP1 Stróża dopingowały gospodarzy. Do wyłonienia najlepszej trójki za każdym razem potrzebny był tie-break co potęgowało uczucie wielkiego widowiska sportowego.