Świetny Występ Trójek na XXIII Ogólnopolskim Turnieju Siatkówki Chłopców i Dziewcząt w Krakowie!

Dużym powodzeniem cieszył się XXIII Mikołajkowy Turniej Siatkówki Chłopców i Dziewcząt w Nowej Hucie. Po raz kolejny do Krakowa zjechały najmocniejsze ekipy z całej Polski, a my po raz pierwszy mogliśmy wystąpić w tak doborowym gronie. W turnieju chłopców oglądać mogliśmy chociażby ubiegłorocznych Mistrzów Polski „dwójek” – SP 11 Kędzierzyn Koźle oraz finalistów Mistrzostw Polski – UKS 22 Kraków, Radwan Sport Kraków, UKS Jasieniak Gdańsk, AKS Resovia Rzeszów, SP 6 Jastrzębie Zdrój. A wśród dziewcząt wszystkie medalistki Kinder + Sport: MKS Dwójka Zawiercie, MKS MOS Wieliczka i UKS Jasieniak Gdańsk oraz najlepszą 8-ke m.in. UKS 22 Kraków, Energa Gedania Gdańsk, MKS Polonia Świdnica, SP 19 Kędzierzyn Koźle.

Do rywalizacji przystąpiło łącznie 48 zespołów /24 dziewcząt i 24 chłopców/. Mecze rozgrywano według oficjalnych zasad mini siatkówki.

W turnieju dziewcząt nasz klub reprezentowały: AMS Pcim (Oliwia Gałka, Magdalena Tupta, Justyna Madej, Nikola Hajdas), w turnieju chłopców:  AMS Pcim (Jakub Pieron, Szymon Kozak, Jan Tupta, Wiktor Motyl).

W pierwszym dniu eliminacji nasze zespoły zajęły czwarte (dziewczęta) i chłopcy (piąte) miejsce w grupie i w następnym dniu walczyli o miejsca 13-24. Warto podkreślić, że chłopcy do samego końca walczyli o awans o miejsca 1-12, ulegając po grze na przewagi zespołowi SIKRET Gliwice.

W drugim dniu dziewczęta wyszły mniej przestraszone i z pełnym zapałem do walki i wygrały wszystkie pięć spotkań ( min. SP 19 Kędzierzyn Koźle, UKS 22 Kraków 2) w swojej grupie i w niedziele walczyły o miejsca 13-16. Chłopcy tego dnia zagrali bardzo dobrze, wygrali cztery spotkania m.in. 2:0 z Spartą Kraków 1 (gdyby dzień wcześniej wygrali ze Spartą graliby o wyższe miejsca), ulegli tylko AKS Resovia Rzeszów I i także następnego dnia walczyli o miejsca 13-16.

W trzecim dniu dziewczyny rywalizowały z MKS Polonia Świdnica II (1:2) oraz SP 19 Kędzierzyn Koźle I (2:0) i ostatecznie zajęły 15 miejsce. Chłopcy natomiast rywalizowali z UKS 22 Kraków II (2:1) i AKS Resovia Rzeszów I (0:2) i zajęli 14 miejsce.

Możliwość rywalizacji z najsilniejszymi drużynami w Polsce pokazała, że do najlepszych jeszcze wiele nam brakuje, ale postęp jaki dzieci poczyniły jest niesamowity i co raz śmielej zaczynamy pukać do czołówki naszego województwa. Oby tak dalej!!!