Igrzyska Dzieci rocznik 2005-2007


W dniu 14 listopada 2017 odbył się etap gminny ID w Mini Siatkówce w kat. dziewcząt i chłopców organizowany przez Akademie Małego Sportowca. W turnieju uczestniczyło blisko 80 dzieci ze szkół podstawowych z terenu Gminy Pcim. Patronat honorowy nad rozgrywkami objął Wójt Gminy Pcim. Zwycięzcy uzyskali awans do etapu powiatowego.


Do rozgrywek w kat. chłopców i dziewcząt przystąpiły 4 szkoły: Sp1 Pcim, Sp3 Pcim, Sp1 Stróża, Sp3 Stróża. W kat. chłopców mecze były bardzo zacięte – tylko jedno spotkanie zakończyło się wygraną w 2 setach. Pojawiały się niespodziewane wyniki, ale tego dnia najsilniejsza okazała się reprezentacja SP1 Stróża, która każdy z 3 rozegranych tie-breaków rozstrzygnęła na swoją korzyść. Na szczególne uznanie zasłużyła drużyna SP3 Pcim (I piątka została złożona z samych uczniów V klasy) , która postawiła swoim starszym kolegom z innych szkół wysokie wymagania i ostatecznie zajęła II miejsce.

Wyniki rywalizacji chłopców:
I m-ce  SP1 Stróża
II m-ce SP3 Pcim
III m-ce SP3 Stróża
IV m-ce SP1Pcim

MVP: Wiktor Hajdas (SP1 Stróża)


W kat. dziewcząt podobnie jak w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej od początku zawodów widać było, że dwie szkoły będą walczyć o zwycięstwo i dwie kolejne o miejsce 3-cie. Najlepiej tego dnia prezentowała się drużyna dziewcząt Sp1 Pcim, która bez straty seta wygrała wszystkie spotkania. Rywalizacje próbowała nawiązać szkoła Sp1 Stróża, ale dziewczyny z Sp1 Pcim pewnie wykorzystywały swoje sytuacje. W meczu o 3 miejsce zwyciężyła SP3 Stróża nad SP3 Pcim po tie-breaku.

Wyniki rywalizacji dziewcząt:
I m-ce  SP1 Stróża
II m-ce SP1 Pcim
III m-ce SP3 Stróża
IV m-ce SP3 Pcim

MVP: Oliwia Gałka (SP1 Pcim)


Akademia Małego Sportowca